Zgjedhjet lokale në Kosovë, Bërnabiç uron Listën Serbe: Treguat se çfarë do të thotë uniteti!

zgjedhjet lokale ne kosove bernabic uron listen serbe treguat se cfare do te thote uniteti
zgjedhjet lokale ne kosove bernabic uron listen serbe treguat se cfare do te thote uniteti

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, uroi Listën Serbe për fitoren në zgjedhjet e djeshme lokale në Kosovë në 10 komunat me shumicë serbe.

“Populli serb në Kosovë edhe një herë ka treguar se çfarë do të thotë unitet, harmoni, besim dhe guxim.

“Pavarësisht nga të gjitha presionet dhe sulmet ndaj të cilave ata ekspozohen çdo ditë, ata kanë mbetur të qëndrueshëm në politikën e tyre të paqes”, tha ajo.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts