Zgjedhjet lokale në Kosovë, përfundon procesi i votimit, KQZ: Sot dalin rezultatet e para

Ka përfunduar procesi i votimit në Kosovë. Ora 19:00 ka shënuar dhe mbylljen e vendvotimeve.

Qytetarët në këto zgjedhje lokale kanë votuar për kryetarët e rinj dhe përbërjet e reja të asambleve komunale, për 38 komunat e Kosovës.

Në këto zgjedhje plot 1 mln e 855 mijë e 448 votues kishin të drejtë vote.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka raportuar për mediat, se pritet që rezultatet e para të publikohen brenda ditës së sotme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *