Zgjedhjet në Itali, Petrit Vasili: Giorgia Meloni, simbol i vlerave që bëjnë përmbysjet e mëdha

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili thotë se me fitoren e koalicionit të qendrës së djathtë, në Itali kanë triumfuar principet, këmbengulja dhe serioziteti në politikë.

giorgia fitore

“Fitorja e principeve, kembenguljes dhe seriozitetit ne politike!

Giorgia Meloni, simbol i ketyre vlerave, qe bejne permbysjet e medha dhe qe shpetojne vendet nga katastrofa!”, shkruan Vasili në rrjetet sociale.

Të dielën, në Itali triumfoi kampi i djathtë në zgjedhjet parlamentare, i cili e arriti shumicën për krijimin e qeverisë.

Giorgia Meloni, nga partia radikale, Fratelli d’Italia mund të zgjidhet kryeministrja e parë femër e Italisë.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *