Zgjedhjet në PDK, Enver Hoxhaj nuk do të kandidojë për kryetar: Vendimi më i mirë që kam marrë

KOSOVA

Ish-kryetari në detyrë i PDK, Enver Hoxhaj nuk do të jetë pjesë e zgjedhjeve më 3 korrik. Hoxhaj thotë se ky është vendimi më i mirë që ka marrë, por garanton se do të jetë ende pjesë e rrugëtimin të PDK.

Ai ishte kryetari i cili drejtoi PDK pas aktakuzës së Hagës ndaj Kadri Veselit dhe në zgjedhjet e parakohshme të 14 shkurtit. PDK humbi zgjedhjet, por doli parti e parë opozitare.

Gjithsesi pas eksperiencës së shkurtër, Hoxhaj nuk do të jetë më kryetar teksa PDK më parë ka pasur themeluesin Hashim Thaëi dhe pas tij Kadri Veseli.

Në garë për të marrë drejtimin e PDK është Memli Krasniqi deri tani.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.