Zgjedhjet në SHBA, Bogdani: Gara midis dy politikanëve të gjeneratës së vjetër. Tregon krizën e partive politike

zgjedhjet ne shba bogdani gara midis dy politikaneve te gjenerates se vjeter tregon krizen e partive politike
zgjedhjet ne shba bogdani gara midis dy politikaneve te gjenerates se vjeter tregon krizen e partive politike

Bota në 2024 është tema e mbrëmjes së sotme në “Open” në News 24. Duke komentuar zgjedhjet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, politikani Gerti Bogdani, tha se gara është midis gjeneratës së vjetër.

“Këto zgjedhje sido që të shkojnë janë zgjedhje mes kandidatëve të gjeneratës së vjetër. Do të jetë një 4 vjeçar i vështirë për Amerikën, nëse fiton Biden apo Trump. Nëse demokratët në Amerikë do të kishin një kandidat, nuk do të ishte Biden. Ata e kanë të vështirë sot të gjejnë një kandidat tjetër dhe kjo tregon një krizë tjetër të partive politike për krijimin e hapësirave për figura të reja.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts