Zgjedhjet në veri të Kosovës, paralajmëron Kurti: Nëse nuk hiqen masat…

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka folur sot në konferencë për media lidhur me deklaratën e zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi se Kosova s’do të shpall zgjedhjet në veri të Kosovës derisa BE-ja nuk i heq masat ndaj Kosovës. Kurti ka thënë se Bislimi dhe Lajcak kanë arritur një dakordim se si duhet të zbatohen […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts