Zgjedhjet/ Pelosi flet për sulmin ndaj bashkëshortit: Ka nxitur frikë te amerikanët. Demokracia jonë është në fletëvotim!

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-së, Nancy Pelosi ka zhvilluar një takim me aktivistë në Kaliforni. Në këtë takim ajo kritikoi edhe presidentin amerikan Joe Biden, sa i përket garës për zgjedhjet.

Kongresmenia Peloi u shpreh po ashtu se përpjekjet e demokratëve nuk po synojnë vetëm fitoren e zgjedhjeve, por edhe forcimin e demokracisë demokratike në Amerikë, duke shtuar: “Nuk ka dyshim që demokracia jonë është në fletëvotim”.

Po ashtu ajo u ndal edhe tek ishte sulmi i dhunshëm në banesë, ku mbeti i plagosur bashkëshorti i saj Paul.

Në lidhje me ketë ngjarje Pelosi u shpreh se sulmi i bashkëshortit të saj ka nxitur “frikë” dhe kjo po ndihet dhe nga sondazhet në Amerikë.

Për sa i përket shëndetit të bashkëshortit të saj ajo u shpreh se është mirë. “Njerëzit më thonë çfarë mund të bëjmë që të ndihesh më mirë?” Unë u them: ‘Voto!’”, tha më tej Pelosi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *