Zgjedhjet për kryetar dege, Komisioni i Rithemelimit publikon rezultatet e votimit: Ja kush do të jetë drejtuesi i ri në Dibër

Komisioni i Rithemelimit ka publikuar rezultatet për zgjedhjet për kreun e degës në Dibër, ku fitues është shpallur Ilir Krosi me 528 vota.

zgjedhjet ne diber

Në këtë proces morën pjesë dy kandidatë, Ilir Krosi dhe Hamza Lleshi, ky i fundit mori 148 vota, ndërsa 5 fletë votimi u shpallën të pavlefshme.

Prej disa ditësh ka nisur procesi i zgjedhjes së kryetarëve të degëve, proces i cili monitorohet nga Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale.

Procesi i votimit nis në orën 08:00 të mëngjesit dhe përfundon në 18:00 të pasdites.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.