Zgjedhjet për kryetar në Kukës, lirohet nga detyra e prefektit, Albert Halilaj. Në vend të tij emërohet zv. kryetari i bashkisë

zgjedhjet per kryetar ne kukes lirohet nga detyra e prefektit albert halilaj ne vend te tij emerohet zv kryetari i bashkise
zgjedhjet per kryetar ne kukes lirohet nga detyra e prefektit albert halilaj ne vend te tij emerohet zv kryetari i bashkise

Në përfundim të mbledhjes së qeverisë janë publikuar dhe vendimet. Bëhet me dije se Albert Halilaj është liruar nga detyra e prefektit.

Halilaj do kandidojë nën siglën e PS për kryetar të bashkisë Kukës në zgjedhjet e pjesshme që mbahen më 24 shtator. Në vend të tij është emëruar Granit Gjana.

Vendime të miratuara në mbledhjen e Këshillit të Ministrave, datë 13 Shtator 2023:

V E N D I M PËR LIRIMIN DHE EMËRIMIN NË DETYRË TË PREFEKTIT TË QARKUT TË KUKËSIT

Në mbështetje të neneve 100 e 114 të Kushtetutës dhe të nenit 5, të ligjit nr.107/2016, “Për prefektin e qarkut”, me propozimin e ministrit të Brendshëm, Këshilli i Ministrave

V E N D O S I:

Albert Halilaj, prefekt i Qarkut të Kukësit, lirohet nga kjo detyrë.

Granit Gjana emërohet prefekt i Qarkut të Kukësit.

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë dhe botohet në “Fletoren zyrtare”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts