Zgjedhjet për kryetar në PD, gara mes Bashës dhe Gjergj Hanit, ja deputetët që morën pjesë në proces

zgjedhjet per kryetar ne pd gara mes bashes dhe gjergj hanit ja deputetet qe moren pjese ne proces
zgjedhjet per kryetar ne pd gara mes bashes dhe gjergj hanit ja deputetet qe moren pjese ne proces

Zhvillohen sot zgjedhjet për kreun e ri të Partisë Demokratike, në garë është ish-kreu i PD Lulzim  Basha dhe Gjergji Hani.

Ndërkohë mësohet se Kreshnik Çollaku, Eralda Bano, Merita Bakiu, Flutura Açka, Orjola Pampuri, Arbi Agalliu, Enkelejd Alibeaj dhe Selaudin Jakupllari, janë deputetët e PD që kanë votuar sot në procesin për Kryetar.

Të gjithë deputetët e tjerë të PD, përfshirë Gazment Bardhin apo Jorida Tabakun, e kanë bojkotuar këtë proces, duke e konsideruar si antistatutor dhe duke mbështetur vendimin e Këshillit Kombëtar të PD për anulimin e zgjedhjeve.

Kujtojmë që PD ka fituar 52 deputetë në zgjedhjet e 25 Prillit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts