Zgjidhet Presidenti i 11-të i Izraelit, Isaac Herzog fiton me rezultatin më të thellë në historinë e vendit

IZRAEL

Isaac Herzog do të jetë President i i11-të i shtetit të Izraelit. Ai ka fituar më një rezultat historik pasi ka mposhtur Miriam Peretz 87 me 27.

Nëse do të ishte zgjedhur kjo e fundit, atëhere do të bëhej gruaja e parë në postin e Presidentit të Izraelit.

Herzog  do të pasojë Presidentin aktual Reuven Rivlin, mandati i të cilit përfundon më 9 korrik.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *