Zgjidhja interesante që bëri Gjermania për koronavirusin

Shkencëtarët gjermanë duket se kanë gjetur zgjidhjen, në një kohë kur shumë vende europiane po mendojnë të shtrëngojnë sërish masat, në kuadër të përhapjes së shpejtë të variantit Omicron.

Dy universitete të Mynihut kanë zhvilluar së bashku një “mur mbrojtës” me rreze ultravjollcë, që pretendojnë se është i aftë që të eliminojë 99% të viruseve.

  • foto galeri
  • foto galeri

“Viruset nuk kalojnë përtej këtij muri. Është një barrierë që nuk e shikojmë me sy të lirë, nuk e nuhasim, nuk e ndjejmë, por na mbron”, thotë Reiner Prohaska, CEO i Smart United, kompanisë që ka ndihmuar universitetet gjermane për krijimin e kësaj pengese.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.