“Zgjoi” mbyll kapitullin me “Oscar”, regjisorja Basholli nis projekt të ri

Me filmin “Zgjoi”, çmimi “Oscar” për Kosovën ka qenë afër, por rrugëtimi i tij ka përfunduar të martën kur ai nuk zuri vend në mesin e pesëshes së nominuar. Por ekipi nuk është zhgënjyer.

Filmin e pret një rrugëtim nëpër kinema e festivale në të katër anët e botës.

Regjisorja Blerta Basholli, menjëherë pasi është uruar nga kolegët për suksesin e filmit edhe pa nominim, ka thënë se do të nisë projektin e ri. Është një film për jetën e saj në Kosovën e viteve ‘90.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.