Zhduket 4-vjeçarja në Australi, autoritetet ofrojnë 1 milion $ për gjetjen e saj

zhduket 4 vjecarja ne australi autoritetet ofrojne 1 milion per gjetjen e saj
zhduket 4 vjecarja ne australi autoritetet ofrojne 1 milion per gjetjen e saj

10:09 21/10/2021

Qeveria e Australisë ka ofruar një shpërblim prej 1 milion Dollarësh për çdo informacionin që çon në vendndodhjen e një vajze 4-vjeçare që është shpallur e humbur 6 ditë më parë në një zonë bregdetare.

4-vjeçarja, Cleo Smith, ishte bashkë me familjen në një kamp në bregdet dhe në orët e para të mëngjesit të së shtunës ajo iku pa lënë asnjë gjurmë.

Që prej së shtunës në mëngjes ekipet e kërkimit kanë nisur punën për gjetjen e saj, por deri tani ende nuk kanë asnjë shenjë për vendndodhjen e vogëlushes.

Hetuesit janë shprehur se janë shumë të shqetësuar për 4-vjeçaren, pasi dyshojnë se ajo mund të jetë rrëmbyer.

Kryeministri i Australisë Perëndimore, Mark McGowan dhe ministri i Brendshëm, Paul Papalia, kanë kërkuar ndihmën e qytetarëve dhe kanë thënë se ata që japin informacione që ndihmojnë në gjetjen e 4-vjeçares do të shpërblehen me 1 milion Dollarë.

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts