Zhduket nga radari avioni në Rusi, në bord 28 persona, mes tyre 1 fëmijë

Një avion An-26 me 28 persona në bord u zhduk nga radarët në rajonin Kamchatka, në pjesën lindore të Rusisë. Lajmi është bërë i ditur nga Agjencia Franceze e Lajmeve.

Mësohet se 22 prej personave në bord kanë qenë pasagjerë, ku mes tyre është një fëmijë.

“Një helikopter i trupave të Ministrisë të Situatave të Emergjencës ruse po përgatiten për një mision kërkimi dhe shpëtimi.”, -thanë burimet.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *