Zhgënjimi/ Ekipet e kryeqytetit në krizë rezultatesh, asnjë fitore në 2 javët e fundit

As Dinamo, as Partizani e as Tirana nuk e njohin fitoren në dy javët e fundit të Kategorisë Superiore.

pjimage

Për Tiranën dhe për Partizanin nuk ka justifikime, pasi kanë eksperiencën e duhur dhe lojtarët cilësorë për të marrë fitoren e parë pas tri sfidave, ndërsa për Dinamon mund të mbyllet një sy, pasi sapo janë rikthyer në elitë dhe duhet pak kohë për t’u përshtatur pas 9 vitesh mungesë.

Gjithsesi po t’i marrim në total të 3 javët e para, blutë e Bledi Shkëmbit, janë skuadra e vetme e kryeqytetit që kanë siguruar një fitore, atë ndaj Kastriotit në Kamzë me rezultatin 0-2.

PANORMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *