‘Zhvillime optimiste dhe marrëdhënie të mira miqësore dhe dashurore’. Parashikimi i horoskopit për javën që vjen nga Jorgo Pulla

Kjo javë fillon me shumë optimizëm pasi Afërdita Futet në Peshore më 16.08 duke përqendruar vëmendjen kryesisht në marrëdhëniet dhe bashkëpunimet. Nevoja për stabilizim, ekuilibërdhe shoqëri të përsosur krijon kushtet më të mira të mundshme për marrëdhëniet vendimtare në jetën tonë. Sigurisht është e rëndësishme të mos hyjmë në një proces tërheqjeje pasi kjo do të sjellë dëshira të paplotësuara për ne, që do të shpërthejnë më vonë si ne pune dhe në çështjet sociale pra larg nxitimeve dhe keqintepretimeve. Në nivelin personal, ne kënaqemi me flirtin dhe ekstroversitetin, që do të krijojë kushte për njohje të reja dhe të rëndësishme në jetën tone. Çdo lidhje që realizohet tani shkon deri në martesë.
Më 19.08 takimi i Mërkurit me Marsin në Virgjëreshë krijon nevojën për të qenë aktiv në jetën dhe punën e përditshme. Ne duam të vazhdojmë me detyrimet e punës dhe kjo ndihmohet nga perceptimi dhe vendosmëria e shpejtë që na dallon. Kini kujdes pasi spontaniteti dhe impulsiviteti mund të çojnë në keqkuptime.
Më 20.08 kundërshtimi i Diellit nga Luani me Jupiterin në Ujor sjell mundesinë për të shtyrë disa çështje pune. Teprimi dhe arroganca mund të krijojnë çështje problematike në jetën tonë personale, kështu që ne duhet të mbajmë një qendrim dhe të kuptojmë nevojat e të tjerëve.
Në të njëjtën ditë, trekëndëshi i Merkurit nga Virgjëresha tek Urani në Demi rrit inteligjencën, depërtimin, zgjuarsinë. Mund të ketë sugjerime të rëndësishme që do të ndryshojnë rrënjësisht rrjedhën e punëve në fushën e punës pasi është e sigurt që ne mund të jemi origjinalë dhe me kembe në tokë për idetë tona.
Më 22.08 Hëna e Plotë në boshtin Luani – Ujori krijohen kushte jashtëzakonisht optimiste dhe të shkëlqyera në mjedisin e marrëdhënieve miqësore dhe personale. Është e mundur që do të ketë njohje të reja të rëndësishme dhe do arrijmë të kuptojmë ndjenjat tona. Në të njëjtën kohë, propozime dhe mbështetje të rëndësishme mund të ekzistojnë nga mjedisi miqësor në fushën e qëllimeve dhe te planeve tona.
Dashi
Duke filluar nga kjo javë do të fillojë një periudhë shumë e mirë për fushën e marrëdhënieve tuaja personale pasi hyrja e Afërditës në shenjën e Peshores më 16/8 do të luajë një rol vendimtar për ju. Lidhja e Merkurit dhe Marsit në shenjën e Virgjëreshës në 18/8 mund të sjellë disa ditë të lodhshme për shkak të çështjeve të punës dhe detyrimeve të përditshme. Mos lejoni që lodhja të shkaktojë vonesa, e cila nga ana tjetër mund të çojë në keqkuptime me të dashurit tuaj. Hëna e Plotë që do të zhvillohet në boshtin Luan-Ujor më 22/8 përqendron interesin tuaj në jetën tuaj romantike.
Dashuria
Hyrja e Afërditës në shenjën e Peshores mbron zhvillimin e një njohjeje të re dhe duket se është e mundur të krijohet një marrëdhënie e re. Hëna e Plotë që do të zhvillohet në boshtin Luan-Ujor më 22/8 do të sjellë shumë flirt, por kjo mund të rrezikojë një njohje që keni bërë dhe që ju intereson kini kujdes. Nëse jeni në një lidhje, ndryshimi qe do te keni me partnerin tuaj dhe përfshirja në aktivitete të këndshme do të rinovojë atmosferën mes jush.
Puna dhe Ekonomia
Ne këtë javë ka të ngjarë që do të ketë një diskutim që do të ngrejë disa çështje që lidhen me një bashkëpunim. Prania e Afërditës në shenjën e Peshores nga 16/8 do të përmirësojë klimën që mund të ekzistojë në marrëdhëniet dhe bashkëpunimet profesionale, pasi do të krijojë atmosferën e përshtatshme për diskutimet që do të zgjidhin çështjet e kaluara dhe keqkuptimet. Nuk perjashtohet mundesia të ju ofrohet një bashkëpunim i ri!
Demi
Hyrja e Afërditës në shenjën e Peshores do të hapë rrugën astrologjike të kësaj jave dhe do të krijojë nevojën për të përmirësuar jetën tuaj të përditshme. Nëse shtoni disa aktivitete që ju lehtësojnë barrën ose nëse kaloni më shumë kohë në pushim ose në disa nga hobet tuaja, këto ditë do të kalojnë pa u kuptuar fare. Hëna e Plotë që do të zhvillohet në boshtin Luan-Ujor në datën 22/8 ju nxit të mos “nënvlerësoni” çështjet e punës si dhe disa detyrime familjare.
Dashuria
Hyrja e Afërditës në shenjën e Peshores tregon se këtë javë do të kaloni shumë mirë me partnerin tuaj, nëse përfshini në planin tuaj ditor disa gjëra që dëshironi të bëni. Takimi i Merkurit me Marsin tek Virgjëresha në 18/8 mund të krijojë disa mosmarrëveshje mes jush, por nuk do të jenë të rëndësishme. Nëse jeni të lirë, është e mundur të afroheni me një person që takoni pothuajse çdo ditë ose që është në mjedisin tuaj të punës.
Puna dhe Ekonomia
Hëna e Plotë që do të ndodhë më 22/8 -ndikimi i saj do të fillojë nga mesi i javës- tregon se disa çështje profesionale duhet të zgjidhen. Kjo mund të jetë një nga gjërat e fundit në mendjen tuaj këtë javë, por përpiquni të mos i lini çështjet e lidhura me punën në pritje pasi sa më gjatë të qëndrojnë aq më e vështirë do të jetë zgjidhja më vonë. Shmangni lëvizjet apo vendimet e rrezikshme pasi java nuk është e përshtatshme për një gjë të tillë.
Binjakët
Ështe një javë krijuese dhe duket se për ju fillon një ere ndryshimi me hyrjen e Afërditës në shenjën e Peshores më 16/8 që do të luajë një rol të rëndësishëm në këtë jave. Ka shumë të ngjarë që ju po kërkoni mënyra dhe aktivitete që do t’ju ndihmojnë të relaksoheni pasi kjo javë është e përshtatshme për këtë aspekt. Takimi i Mërkurit me Marsin në shenjën e Virgjëreshës më 18/8 tregon se mund të ketë disa çështje të shtëpisë që do t’ju shqetësojnë, por nëse ka vullnet të mirë, zgjidhjet do të gjenden. Hëna e Plotë që do të zhvillohet në boshtin Luani-Ujori më 22/8 do të krijojë një atmosfer perfekte për biseda dhe diskutime.
Dashuria
Pozicioni i ri i Afërditës mbron një romancë të re dhe ka shumë të ngjarë që edhe një dashuri të re të nise, por kjo gjithashtu do të varet nga zgjedhja që bëni në fushën romantike. Nëse jeni në një lidhje, përpiquni të mos lejoni që çdo çështje që ju ka bërë të lodheni shume këto ditë të ndikojë në sjelljen tuaj ndaj partnerit tuaj. Kjo mund të krijojë probleme për njëri-tjetrin. Brenda një jave do të ketë shumë mundësi për të kaluar momente positive së bashku duke bërë gjëra që ju bejne te ndiheni mire ne familjen tuaj.
Puna dhe Ekonomia
Detyrimet tuaja profesionale duket se janë të rregulluara këtë javë ose nuk jeni aq të zënë, pasi punet mund të jenë në “vije”. Mund të ketë diskutime që do të sjellin shumë informacion në lidhje me një bashkëpunim të ardhshëm ose disa plane të ardhshme në punë. Për shkak të faktit se do të ketë një mundësi për të krijuar efektin e “telefonit të perishur ” në diskutimet e punës, mos lini asnjë informacion pa e vlerësuar atë.
Gaforrja
Në këtë javë nëse kaloni kohë në disa përgjegjësi familjare si dhe çështje që lidhen me shtëpinë, atëherë është e sigurt që do të jeni në gjendje t’i arrini gjerat që dëshironi shumë më lehtë sesa keni pasur në mendje. Hyrja e Afërditës në shenjën e Peshores më 16/8 do të krijojë mundësi për të zgjidhur çështjet që shqetësojnë shtëpinë në një kontekst më të përgjithshëm. Në mes të javës, takimi i Mërkurit me Marsin në shenjën e Virgjëreshës mund të ndihmojë në krijimin e disa mosmarrëveshjeve mbi diskutimet me miqtë. Hëna e Plotë do të zhvillohet në boshtin Luan-Ujor më 22/8, ju nxit të shikoni me kujdes të ardhurat dhe shpenzimet dhe nëse është e mundur të zvogëloni pak shpenzimet, pasi këto ditë do të ketë një tendencë për dalje nga perllogaritja
Dashuria
Nëse jeni në një lidhje dashurie, bashkë me partnerin do të largoheni për një udhëtim për t’u çlodhur! Koha aktuale që do të kaloni do të ndihmojë shumë si në disponimin tuaj ashtu edhe në zhvillimin e marrëdhënies tuaj. Nëse jeni të lirë, është e mundur që të shfaqet një person me të cilin keni një të kaluar te veshtirë, kujdes, mos lejoni që kujtimet t’ju çojnë në vendime ekstreme me lidhjen e re të sapokrijuar, është shume e kollajt qe lidhja e se shkuares te ju prishi te tashmen. Hëna e Plotë që do të zhvillohet më 22/8 do të krijojë mundesira të ndryshme, të rrezikshme në fushën romantike.
Puna dhe Ekonomia
Këtë javë mund të ketë njerëz që do të jenë të gatshëm t’ju ndihmojnë të hiqni qafe disa nga përgjegjësitë e lidhura me punën. Gjatë angazhimeve të tilla mund të lindin disa mosmarrëveshje të cilat mund dhe të keqkuptohen me këndin Mërkur/Mars. Mundohuni të mos lejoni që tensionet të pengojnë marrëdhëniet profesionale që janë të rëndësishme për ju.
Luani
Një javë komunikimi fillon për ju, e cila duket se ka takime, komunikime me miqtë, të njohurit, që keni kohë pa i parë dhe takuar. Takimi i Merkurit me Marsin në shenjën e Virgjëreshës më 18/8 mund të sjellë disa diskutime mbi çështjet financiare, të cilat mund të “ju nevrikosin “. Këto ditë do t’ju duhet t’i kushtoni pak më shumë vëmendje shpenzimeve tuaja. Përveç diskutimeve për financat mund të keni edhe dëshira për blerje, të cilat mund të ndikojnë në ekonominë tuaj.
Dashuria
Hyrja e Afërditës në shenjën e Peshores më 16/8 do të krijojë mundesi ne komunikim dhe do t’ju ndihmojë të afroheni me një person. Hëna e Plotë që do të zhvillohet në boshtin tuaj (Luani-Ujori) më 22/8 mund t’ju çojë ne vendime te rendesishme dhe të bëjë të ndermerrni një hap të ri në jetën tuaj personale, por për ta bërë këtë ju duhet të keni vlerësuar me kujdes të dhënat që ekzistojnë në një njohje duke mbyllur më parë disa ceshtje nga e kaluara. Nëse jeni në një lidhje mos lejoni që çështjet e njohjeve të përbashkëta dhe palëve të treta të shkaktojnë mosmarrëveshje mes jush.
Puna dhe Ekonomia
Një çështje që ka të bëjë me një marrëdhënie profesionale duket se do t’ju angazhoj mjaft këtë javë Hëna e Plotë që do të zhvillohet në 22/8 do të sjellë mundësi te medhaja. Këto ditë mund të jeni në Kohen me te mire per te stabilizuar disa pune që lidhen direct me juve , përpiquni të shmangni lëvizjet të gabuara.
Virgjëresha
Per juve Virgjëresha, këtë javë vëmendja juaj do të përqëndrohet në çështjet që lidhen me sektorin financiar, por preokupimi juaj me të ardhurat-shpenzimet dhe detyrimet e tjera mund të krijojë tension për ju. Takimi i Mërkurit me Marsin në shenjën tuaj të zodiakut do të zhvillohet saktësisht në 18/8 dhe nuk përjashtohet mundesia të sjellë disa diskutime që do të rrisin tensionin e brendshëm. Këtë javë duket se “nuk do të lejoni askend te japi mendime pervec vendimeve qe ju keni marre”, por kjo mund të krijojë një atmosferë të veshtire mes jush dhe të tjerëve. Hëna e Plotë që do të zhvillohet në boshtin Luan-Ujor më 22/8 do t’ju tërheqë vëmendjen te disa çështje të pazgjidhura që ekzistojnë aktualisht, qoftë çështje personale apo profesionale apo edhe të përditshme, gjithsesi me kembe ne tokë gjithcka do te shkojë më së miri.
Dashuria
Afërdita kalon në shenjën e Peshores në 16/8 dhe nga pozicioni i saj i ri do të krijojë një bazë të mire, që një njohje të zhvillohet. Nëse jeni në një marrëdhënie përpiquni të mos merrni të mirëqenë disa elementë brenda saj, pasi kjo mund t’ju bëjë të përqendroheni në disa çështje të tjera që ju irritojnë dhe t’u jepni atyre më shumë rëndësi sesa është e nevojshme. Nëse doni të shmangni tensionet me partnerin tuaj, përpiquni të shmangni debatet.
Puna dhe Ekonomia
Këtë javë mund të mendoni për anën financiare të një marrëveshjeje ose partneriteti që do të fillojë së shpejti, pasi sektori financiar do të jetë fokusi i interesit tuaj. Përveç kësaj ju do të duhet të shikoni çështje të tjera që mund të dalin në pah dhe lidhen me një marrëdhënie biznesi ose një bashkëpunim, dhe këto do të jenë mjaft të rëndësishme.
Peshorja
Peshorja, fillon një javë shumë e mirë për ju pasi hyrja e Afërditës në shenjën tuaj më 16/8 do të rrisë hijeshinë tuaj, do t’ju sjellë në qendër të interesit të të tjerëve dhe do t’ju vendosë humorin pavarësisht nga kushtet e tjera që mbizotërojnë. Takimi i Mërkurit me Marsin në shenjën e Virgjëreshës në 18/8 do të rrisë energjinë tuaj, kështu që përpiquni ta arrini në avantazhin tuaj në gjërat që dëshironi të bëni, madje edhe në zgjidhjen e çështjeve të përditshme. Hëna e Plotë që do të zhvillohet në boshtin Luan-Ujor më 22/8 mund të krijojë tendencën për disa ekzagjerime, veçanërisht në çështjet romantike.
Dashuria
Prania e Afërditës në shenjën tuaj të zodiakut nga 16/8 përuron një periudhë me mundësi për sa i përket jetës tuaj personale, veçanërisht nëse jeni të palidhur. Nëse jeni të lirë do të ketë disa opsione në fushën romantike, këtë jave. Mundohuni të dëgjoni nevojat tuaja emocionale pasi ato do t’ju ndihmojnë të bëni zgjedhjen e duhur. Nëse jeni në një lidhje duket se kjo javë do të ketë momente të bukura për ju dhe partnerin tuaj, argëtim me miqtë dhe “emocione” të reja!
Puna dhe Ekonomia
Çështjet që lidhen me sektorin profesional duket se janë shtyrë për këtë javë pasi ka shumë të ngjarë që ju ta keni kushtuar vëmendjen tuaj në çështjet që kanë të bëjnë me çështjet personale. Takimi i Mërkurit me Marsin në shenjën e Virgjëreshës tregon se mund të ketë disa çështje që do të lëvizin në prapaskenë, kështu që mos nxitoni të nxirrni përfundime, pasi mund të mos keni të gjitha të dhenat që ju shqetësojnë.
Akrepi
Per juve Akrep, këtë javë duket se do të kërkoni të kaloni kohë me miqtë tuaj, të angazhoheni në aktivitete kolektive dhe të bëni gjëra me të cilat në rrethana normale nuk keni kohë të merreni! Takimi i Mërkurit me Marsin në shenjën e Virgjëreshës më 18/8 do t’ju rrisë energjinë, por në rast se merrni pjesë në aktivitete kolektive duhet të keni parasysh se mund të ketë disa çështje që do të sjellin polemika. Hëna e Plotë që do të zhvillohet në boshtin Luani-Ujori më 22/8 ju nxit të vendosni me një mendje të qartë në familje ose një çështje profesionale.
Dashuria
Hyrja e Afërditës në shenjën e Peshores më 16/8 do të hapë rrugen drejt suksesit këtë javë dhe duket se do të krijojë një terren të përshtatshëm për disa takime sekrete. Nëse jeni vetem këto ditë do të fillojë një periudhë që do të ketë një “ajër misteri” përsa i përket fushës romantike pasi gjërat nuk do të jenë aq të qarta. Nëse jeni në një lidhje përpiquni të komunikoni me partnerin tuaj gjërat që po mendoni ose disa ankesa që mund të keni, të flisni qartë dhe çiltër për të qenë te sigurt per nje te ardhme te mire

Puna dhe Ekonomia
Hëna e Plotë që do të zhvillohet më 22/8 –duket se do të ketë ndikim nga mesi i javës- duke krijuar disa mendime që lidhen me çështjet profesionale dhe duket se ata do të jenë përgjegjës për shqetësimin tuaj. Takimi i Hënës me Jupiterin tregon se do të ketë një gjendje ekzagjerimi si në mendimet tuaja ashtu edhe në vendimet tuaja, kështu që përpiquni të shmangni këtë “kurth” në mënyrë që të mos merrni një vendim për të cilin së shpejti do të ndryshoni mendje.
Shigjetari
Per juve Shigjetare java fillon me hyrjen e Afërditës në shenjën e Peshores në 16/8, vend nga i cili ajo do të “çojë” njohjet përmes mjedisit miqësor! Takimi i Mërkurit me Marsin në shenjën e Virgjëreshës në 18/8 ka të ngjarë të sjellë disa detyrime shtesë profesionale, të cilat mund të krijojnë një shqetësim ose debate, pasi ato do t’ju detyrojnë të modifikoni disa gjera qe me patjeter duhen ndryshuar. Hëna e Plotë që do të zhvillohet në boshtin Luan-Ujor më 22/8 do të krijojë komoditet komunikimi, por në të njëjtën kohë mund të sjellë në diskutime dhe premtime me reciprocitet.
Dashuria
Pozicioni i ri i Afërditës do të favorizojë shumë jetën tuaj personale pavarësisht nëse jeni të lirë apo në një lidhje. Nëse jeni vetem dhe jeni ne kerkim per nje njohje te re, ka shumë të ngjarë që të bëni një njohje që do të tërheqë interesin tuaj përmes një personi që është në mjedisin tuaj miqësor. Kontaktet dhe daljet me miqtë mund të jenë një mundësi e shkëlqyeshme për njohje të reja. Nëse jeni në një lidhje, përpiquni të mos lejoni që çështjet e njerëzve në mjedisin tuaj të përbashkët të ndikojnë në klimën mes jush dhe t’ju çojnë në konflikt për çështje të palëve të treta.
Puna dhe Ekonomia
Diskutimet që do të beni këto ditë do të jenë kryesisht për çështje profesionale, por duket se mund të mos jetë koha e duhur për të zbatuar disa nga planet që keni në mendje. Diskutimet mund të çojnë në disa premtime në lidhje me zhvillimin e një pune ose një bashkëpunimi të ri, do të ishte mirë të mos nxitoni në përfundime pasi këto ditë do të ketë debate, mos u rrembeni.
Bricjapi
Në këtë javë duket se do të filloni të mendoni më shumë për disa çështje pune ose ato që i keni lënë pezull në punë dhe ju presin sapo të ktheheni nga pushimet tuaja. Hyrja e Afërditës në shenjën e Peshores në 16/8 nxjerr në pah çështjet që kanë të bëjnë me sektorin profesional. Takimi i Mërkurit me Marsin në shenjën e Virgjëreshës do të krijojë një nxitim, prandaj duhet t’i kushtoni vëmendje bisedave që do të bëni me njerëzit në mjedisin tuaj më të gjerë. Hëna e plotë që do të zhvillohet në boshtin Luani-Ujori më 22/8 mund të krijojë një ceshtje besimi, kështu që këto ditë keni nevojë për përmbajtje, veçanërisht nëse ndjeni nevojën për të bërë disa pazar për të krijuar disponimin tuaj.
Dashuria
Një njohje e re ka të ngjarë të ndodhë këtë javë pasi rrethanat astrologjike tregojnë se mund të kontaktoni me një person në mjedisin tuaj profesional dhe përfundimisht marrëdhënia mes jush do të fillojë të evoluojë. Nëse jeni në një lidhje do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje çështjeve që lidhen me pushimet, udhëtimet, detyrimet shoqërore, pasi këto mund të jenë shkaktarë për polemika mes jush dhe partnerit tuaj.
Puna dhe Ekonomia
Çështjet e biznesit dhe gjithçka që lidhet me punën do të fillojnë t’ju shqetësojnë më shumë se në fillim të kësaj jave. Kjo mund të jetë arsyeja për disa ide të cilat do të gjejnë terren të përshtatshëm për zbatim në një kohë të shkurtër. Nëse ka diskutime për një marrëveshje biznesi ose për zgjidhjen e disa çështjeve të biznesit, duket se gjërat do të shkojnë mirë këto ditë.
Ujori
Për Ujorët këtë javë është e mundur të kërkojnë mënyra për të shpëtuar pak nga kufijtë e ngushtë të jetës së përditshme dhe për të ndryshuar pak nga rutina. Nëse jeni me pushime atëherë këto ditë ju japin mjaft energji positive për ju, edhe pse fundjava me Hënën e Plotë që do të zhvillohet në boshtin tuaj (22/8) dhe do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje teprimeve dhe abuzimeve. Takimi i Mërkurit me Marsin në shenjën e Virgjëreshës në mes të javës ka të ngjarë të krijojë ankth të brendshëm për shkak të ngjarjeve në të kaluarën. Mundohuni të përqendroheni në të dhënat që ekzistojnë në të tashmen dhe mos lejoni që çështjet që kanë kaluar t’ju shqetësojnë.
Dashuria
Hyrja e Afërditës në shenjën e Peshores më 16/8 tregon se kjo është një javë shumë e mirë për të promovuar aferat romantike, për të flirtuar dhe bërë njohje të reja. Mund të ketë disa çështje nga e kaluara që do t’ju mërzisin emocionalisht, por varet nga ju që të mos lejoni që ato të ndikojnë tek ju. Nëse jeni në një lidhje me Hënën e Plotë që do të zhvillohet në boshtin tuaj në 22/8, është e mundur që ju të merrni disa vendime impulsive ose të mos e njihni rrezikun që mund të kenë disa lëvizje dhe deklarata. Këtë javë do të kesh një tendencë më të përgjithshme jo dicka specifike.
Puna dhe Ekonomia
Çështjet tuaja të biznesit nuk duket të jenë në qendër të interesit tuaj këtë javë, përkundrazi, ka shumë të ngjarë që ju t’i lini ata të punojnë në mënyrë automatike dhe të mos merreni fare me to. Me Hënën e Plotë që do të ndodhë në fund të javës, do të ishte mirë t’i jepnim përparësi disa punëve që do të bënin mirë të mos shtyheshin dhe të mos ja linit fatit.
Peshqit
Ne këtë javë duket se do të keni disa çështje që do të krijojnë emocione të forta dhe do të ndikojnë në mënyrën se si do të merrni vendimet tuaja. Mundohuni të distancoheni nga disa supozime pasi kjo është një mënyrë për t’i parë ato në pergjithësi dhe për të marrë vendime të përshtatshme. Takimi i Mërkurit me Marsin në shenjën e Virgjëreshës në 18/8 mund të krijojë diskutime ose me partnerin tuaj ose me disa nga bashkëpunëtorët tuaj, të cilat do të jenë mjaft intensive. Hëna e Plotë që do të zhvillohet në boshtin Luan-Ujor më 22/8 krijon një terren të mirë dhe optimist, por duhet të keni kujdes nga mbi-optimizmi, pasi mund t’ju dëmtojë.
Dashuria
Afërdita do të kalojë në shenjën e Peshores më 16/8 dhe nga pozicioni i saj i ri do të krijojë një humor veçanërisht erotik, i cili do t’ju afrojë gjithcka doni dhe mendoni me partnerin tuaj. Sigurisht, është shumë e mundur që të ketë disa diskutime intensive, por edhe ato në fund do të jenë në gjendje të zgjidhen. Nëse jeni të lirë, përpiquni të krijoni një lidhje romantike që mund te jetë ideale per nje kohe te afert, pasi kjo javë kërkon një mendje të qartë për të marrë vendimet e duhura.
Puna dhe Ekonomia

Një bisedë që keni me një partner ka shumë të ngjarë të mos dalë siç keni në mendje, por kjo nuk do të thotë që në fund nuk do të përfundojë. Takimi i Mërkurit / Marsit më 18/8 krijon tensione dhe intensifikon polemikat, mbani mend se varet nga ju nëse i lini të zhvillohen ose vendosni t’i kufizoni.

Për më shumë detaje mund të kontaktoni drejtpërdrejt me astrologun Jorgo Pulla: Tel. 0699464446 ose pranë websajtit www.astrologu.al

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *