Zhvillimet në PD, kryedemokrati Lulzim Basha mbledh kryesinë e grupit parlamentar
Kryedemokrati Lulzim Basha do të mbledhë kryesinë e grupit parlamentar të Partisë Demokratike pasditen e kësaj të diele.

basha1

Sipas News24, mbledhja do të nisë në orën 18:00 në selinë blu.

Deri më tani nuk dihet arsyeja e mbledhjes së kryesisë së PD.

Sa i përket çështjeve parlamentare, siç është bërë e ditur më herët, Partia Demokratike ka prezantuar tre amendamente, që parashikojnë, ndryshime në kodin zgjedhor, reformë të re territoriale dhe implementimin e Vettingut në politikë.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *