Zhvillimet në veri të Kosovës, Kurti takon sot të dërguarin gjerman Manuel Sarrazin

Pas takimit që zhvilluan ditën e shtunë, sot pritet edhe një takim mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe emisarit të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin. Takimi mes tyre do të mbahet në ndërtesën e Qeverisë, rreth orës 10:00. Emisari gjerman ka deklaruar se në takim me Kurtin kanë biseduar rreth zhvillimeve të fundit […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts