Zidan i komunikon skuadrës vendimin, zbulohet e ardhmja e francezit


Zinedin Zidan do të largohet nga drejtimi i Realit të Madridit në fund të sezonit. Pak minuta më parë, “Goal” raporton se trajneri francez i ka komunikuar skuadrës së tij se pas përfundimit të sezonit aktual, ai do të paraqesë dorëheqjen.

zidane-barcelona-real-madrid-clasico-2021_lrezpodawruu1kbhim1l86max

Numri një i stolit madrilen e ka menduar gjatë sezonit këtë gjë dhe ka arritur në përfundimin se ka ardhur koha që të largohet sërish nga klubi spanjoll.

Mes motiveve kryesore qĂ« e kanĂ« detyruar francezin qĂ« ta lĂ«rĂ« Realin njĂ« vit pĂ«rpara pĂ«rfundimit zyrtar tĂ« kontratĂ«s Ă«shtĂ« lodhja, jo nĂ« aspektin fizik, por mĂ« shumĂ« nĂ« aspektin psikologjik. Sezoni i gjatĂ« me dĂ«mtime dhe me probleme qĂ« ka shoqĂ«ruar Realin, ka bĂ«rĂ« qĂ« Zizu tĂ« lodhet dhe tĂ« ketĂ« nevojĂ« pĂ«r njĂ« pushim ose ndoshta pĂ«r njĂ« objektiv tjetĂ«r interesant. NĂ« vendimin e Zidanit nuk ka lidhje fare eliminimi i Realit nga Liga e KampionĂ«ve nĂ« gjysmĂ«finale kundĂ«r Çelsit, por as dĂ«shtimi i mundshĂ«m nĂ« La Liga.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.