Zjarr masiv në Kaliforni, flakët përhapen me shpejtësi

zjarr masiv ne kaliforni flaket perhapen me shpejtesi
zjarr masiv ne kaliforni flaket perhapen me shpejtesi

11:48 23/01/2022

Një zjarr i shkaktuar nga era që shpërtheu që të premten vonë ka vijuar në Kaliforni, duke përfshirë një pjesë të madhe të saj. banorët janë evakuuar nga shtëpitë e tyre dhe autoritetet mbyllën një pjesë të autostradës së Bregut të Paqësorit, Kaliforni.

Zjarri filloi në një kamion dhe u shty nga erërat me shpejtësi 56 km/h në det, duke kërcyer autostradën dhe duke u djegur në anën perëndimore. Flakët dogjën të paktën 6 kilometra katrorë sipërfaqe.

Banorët shpërndanë në mediat sociale imazhe dramatike të flakëve që morën përmasa të mëdha. Edhe një vit më parë një ngjarje e ngjashme ndodhi në këtë rajon.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts