Zjarr me përmasa të mëdha në Belsh, forcat zjarrfikëse dhe banorët e zonës mobilizohen për shuarjen e flakëve

Një vatër zjarri me përmasa të mëdha është regjistruar në fshatin Qafshkallë në Belsh. Lajmi është konfirmuar për BalkanWeb nga gazetari Fatmir Popja.

Burime zyrtare bëjnë me dije se zjarri ka përfshirë disa hektarë me pyje e ullishte. Mësohet se zjarri ka nisur në territorin e bashkisë së Peqinit, por për shkak të erës së fortë ka përparuar me shpejtësi në drejtim të fshatit Qafëshkallë e Belshit.

Për izolimin dhe shuarjen e zjarrit janë mobilizuar forcat e shërbimit zjarrfikës, shërbimit pyjor si edhe dhjetëra banorë të zonës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts