Zjarr në një burg të Indonezisë, të paktën 40 të vdekur (VIDEO)

Një burg në Indonezi është përfshirë nga zjarri, duke të lënë të vdekur të paktën 40 persona. Sipas mediave, zjarri ka shpërthyer rreth orës 1 pas mesnatës.

“Shkaku i këtij zjarri është duke u hetuar”, tha ministrja Rika Aprianti, duke shtuar se të burgosurit ishin ende duke u evakuuar nga burgu në provincën më perëndimore të Java-s.

Sipas saj, blloku strehonte të burgosurit që mbaheshin për vepra të lidhur me drogën dhe kishte një kapacitet për 122 persona.

Megjithatë, ajo nuk e konfirmoi se sa njerëz ishin të pranishëm kur shpërtheu zjarri, por tha se burgu ishte i mbipopulluar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.