Zjarr në një kontejner mbeturinash, rrezikohet djegia e kabinës elektrike

zjarr ne nje kontejner mbeturinash rrezikohet djegia e kabines elektrike


Një zjarr në një kontejner mbeturinash në lagjen Manalat, Gjirokastër ka rrezikuar djegien e kabinës elektrike që  furnizon zonën.

2333211

Zjarri është aktivizuar rreth orës 18:00 dhe menjëherë në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat zjarrfikëse  të cilët izoluan flakët, që po shkonin drejt kabinës elektrike.

Kujtojmë që gjatë ditës së sotme (7 korrik), ministria e Mbrojtjes i bëri një apel gjithë qytetarëve që të bashkëpunojnë në luftën kundër zjarrvënies, ndërsa theksoi se dënimi për “piromanët” do të jenë 15 vite.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts