Zjarr në një ndërtesë në Dubai

09:25 09/02/2022

2 viktima dhe 37 të plagosur

Dy punëtorë ndërtimi u vranë dhe 37 u plagosën pas një zjarri që përfshiu një ndërtesë të lartë në ndërtim në rrugën përballë Marinës së Dubait.

Shërbimet e urgjencës luftuan për të shpëtuar dhjetëra punëtorë që mbetën të bllokuar pasi ndërtesa mori flakë.

Dëshmitarët thanë se punëtorët ishin grumbulluar në katet e fundit të ndërtesës. Shkaqet e zjarrit janë ende të paqarta.

Tv Klan

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.