Zjarr në një ndërtesë shumëkatëshe në Afrikën e Jugut, të paktën 52 të vdekur në Johanesburg

zjarr ne nje ndertese shumekateshe ne afriken e jugut te pakten 52 te vdekur ne johanesburg

Të paktën 52 persona kanë humbur jetën në një zjarr në një ndërtesë shumëkatëshe në qytetin më të madh të Afrikës së Jugut, kanë thënë autoritetet.

Zyrtarët thanë se dhjetëra të tjerë u plagosën gjithashtu nga zjarri në Johanesburg.

Zëdhënësi i Shërbimeve të Menaxhimit të Emergjencave, Robert Mulaudzi tha se një operacion kërkimi dhe rikuperimi ishte duke u zhvilluar.

Autoritetet thanë se zjarri ishte shuar kryesisht, por tymi ende dilte nga dritaret e ndërtesës së nxirë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts