Zjarr në një qendër tregtare në Pakistan, të paktën 11 viktima

zjarr ne nje qender tregtare ne pakistan te pakten 11 viktima

zjarr ne nje qender tregtare ne pakistan te pakten 11 viktima

15:26 25/11/2023

35 persona janë plagosur, zjarri shpërtheu nga një qark i shkurtër i gjeneratorit

Të paktën 11 persona kanë humbur jetën dhe 35 të tjerë janë plagosur si pasojë e një zjarri që ka shpërthyer në një qëndër tregtare në qytetin e Karaçit në Pakistan.

Nga të plagosurit, 7 prej tyre janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Më shumë se 60 persona ishin brenda qendrës tregtare kur zjarri shpërtheu në katin e katërt të ndërtesës gjashtëkatëshe në qytetin port jugor.

Zjarri u ndez nga një qark i shkurtër i gjeneratorit dhe u përhap duke përfshirë dy kate.

Standartet  e dobëta të sigurisë dhe dhe zbatimi i dobët i tyre ka bërë që ndërtesat e mëdha në Pakistan të përfshihen shpesh nga zjarret.

Klan News

Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts