Zjarr në shtëpinë e të moshuarve në Spanjë, 5 viktima dhe 11 të plagosur

Të paktën pesë persona kanë humbur jetën në Spanjë nga zjarri i cili përfshiu shtëpinë e të moshuarve gjatë natës.

“Ka pesë viktima dhe njëmbëdhjetë persona të shtruar në spital për shkak të tymit’, njoftuan shërbimet e urgjencës në Valencia.

Mësohet se zjarri ka rënë rreth mesnatës në komunën Moncada.

Sakaq zjarrfikësit shpëtuan 25 persona që ndodheshin brenda ndërtesës.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.