Zjarr në spitalin e fëmijëve në Indi, katër foshnja humbin jetën

Të paktën katër foshnja kanë humbur jetën për shkak të zjarrit që shpërtheu në repartin e spitalit të fëmijëve Kamla Nehru në Bhopadi në Indinë Qendrore.

Kryeministri i shtetit të Madhya Pradesh, Shivraj Chauhan ka reaguar i keqardhur, ndërsa ka urdhëruar një hetim për të sqaruar shkaqet e rënies së zjarrit.

Ndërkohë në momentin e shpërthimit të zjarrit në repart ndodheshin 40 fëmijë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *