Zjarr në varrezat publike të Gjirokastrës, çfarë ndodhi

zjarr ne varrezat publike te gjirokastres cfare ndodhi
zjarr ne varrezat publike te gjirokastres cfare ndodhi

Zjarr në varrezat publike në Gjirokastër. Gazetarja Brikena Metaj bëri të ditur për Balkanweb se zjarri ka rënë në një kabinë elektrike, pranë magazinës së vajit. Mësohet se vatra e zjarrit ishte në kabinën elektrike, ndërsa më pas flakët u përhapën duke vënë në rrezik edhe fabrikën e vajit.

[embedded content]

Sipas raportimit, shkëndijat që dilnin nga kabina kishin shkaktuar zjarrin në barërat përreth saj. Në vendin e ngjarjes kanë shkuar ekipet zjarrfikëse që kanë vënë nën kontroll flakët, ndërsa nga raportimet mësohet se ëhstë djegur një sipërfaqe me barëra dhe shkurre.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts