Zjarret në Kanada, 36,000 banorë të tjerë janë urdhëruar të largohen nga zonat e rrezikut

Rreth 30,000 njerëz janë urdhëruar të evakuohen nga shtëpitë e tyre në Kolumbinë Britanike për shkak të zjarreve që shpërthejnë në provincën perëndimore kanadeze, thanë autoritetet të shtunën.

30,000 që u desh të largoheshin, u bashkohen 36,000 të tjerë, të cilët tani janë urdhëruar të jenë gati për largimin e mundshëm emergjent, sipas Bowen Ma, një zyrtar me shërbimet e urgjencës të provincës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts