Zjarret në vend, reagon Balla: Ndëshkim për këtë krim barbar, do t’i ndjek personalisht këto çështje penale

zjarret ne vend reagon balla ndeshkim per kete krim barbar do ti ndjek personalisht keto ceshtje penale
zjarret ne vend reagon balla ndeshkim per kete krim barbar do ti ndjek personalisht keto ceshtje penale

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, ka reaguar lidhur me situatën e zjarreve në vendin. Balla shprehet se me personin e arrestuar mbrëmë në Levan, shkon në 23 numri i arrestuarve për veprën penale të shkatërrimit të pronës përmes zjarrit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale ministri Balla thekson se Policia e Shtetit po vijon punën për dokumentimin e dëmeve të shkaktuara mjedisore, pronës private dhe publike dhe rrezikimit të jetës së banorëve.

Postimi i plotë i ministrit Taulant Balla:

Zjarret në vend, Me personin e arrestuar mbrëmë në Levan, shkon në 23 numri i arrestuarve për veprën penale të shkatërrimit të pronës përmes zjarrit. Policia e Shtetit po vijon punën për dokumentimin e dëmeve të shkaktuara mjedisore, pronës private dhe publike dhe rrezikimit të jetës së banorëve. Do t’i ndjek personalisht të gjitha këto çështje penale në procedurat gjyqësore për ndëshkimin e një krimi barbar si ky, i cili në Kodin Penal të Republikës së Shqipërisë dënohet deri 15 vjet burg

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts