Zjarri masiv përfshin kodrat e Vajkanit në Fier, flakët ‘përpijnë’ sipërfaqe me shkurre dhe ullishte

Një zjarr masiv ka përfshirë mesditën e sotme kodrat e Vajkanit në Fier.

Zjarri është përhapur me shpejtësi duke bërë që flakët të dalin jashtë kontrollit duke shkrumbuar një sipërfaqe të konsiderueshme me shkurre dhe ullishte.

Në vendngjarje ndodhen 5 automjete zjarrfikëse të Fierit, Lushnjës dhe Rroskovecit të cilat po punojnë për neutralizimin e plotë të flakëve.

[embedded content]

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts