Zjarri në Dhërmi, reagon policia: Shkak është bërë një shkëndije elektrike. Në zonë është vendosur perimetri i sigurisë

zjarri ne dhermi reagon policia shkak eshte bere nje shkendije elektrike ne zone eshte vendosur perimetri i sigurisePrej disa orësh një vatër e madhe zjarri është aktivizuar në lagjen “Kondraq” në Dhërmi.

sasss

Për izolimin e flakëve po punojnë forcat zjarrfikëse dhe ato ushtarake, ndërsa një helikopter po punon nga ajri.

Policia njofton se shkak për rënien e këtij zjarri është bërë një shkëndije elektrike si pasojë e tensionit të lartë në atë lagje.

Në njoftim bëhet me dije se po digjen një sipërfaqe me bimëse të ndryshme dhe shkurre.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë, të cilët kanë vendosur perimetrin e sigurisë për të shmangur çdo rrezik të mundshëm.

Njoftimi i policisë:

Himarë/Informacion paraprak

Sot, në lagjen “Kondraq”, Dhërmi, dyshohet se për shkak të një shkëndije elektrike si pasojë e linjës së tensionit të lartë në këtë lagje, ka rënë zjarr dhe po digjet një sipërfaqe me bimësi të ndryshme dhe shkurre.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë, të cilët kanë vendosur perimetrin e sigurisë për të shmangur çdo rrezik të mundshëm.

Shërbimet zjarrfikëse, me ndihmën e helikopterit të FA, vijojnë punën për shuarjen e zjarrit në bashkëpunim me punonjës të OSHEE-së dhe efektivë të Policisë Himarë.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe për përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts