Zjarri në pallatin 12 katësh në Lushnjë, disa orë pas riaktivizimit, flakët vihen nën kontroll

zjarri ne pallatin 12 katesh ne lushnje disa ore pas riaktivizimit flaket vihen nen kontroll
zjarri ne pallatin 12 katesh ne lushnje disa ore pas riaktivizimit flaket vihen nen kontroll

Dramatike ishte ngjarja e djeshme në Lushnjë, ku një pallat 12 katësh u përfshi nga flakët. Pavarësisht se për disa orë u punua për lokalizimin e tij dhe se vatrat u fikën, disa orë më vonë zjarri u riaktivizua.

Kjo bëri që të evakuoheshin dhe banorët e pallateve ngjitur vatrës së zjarrit. Pas disa orësh në luftë më flakët, zjarri u arrit që të shuhej zjarri.

Kujtojmë se ushtria erdhi në ndihmë për shuarjen e flakëve përveç forcave zjarrfikëse nga Tirana, Durrësi, Fieri, Elbasani, etj.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts