Zjarri në QSUT, Prokuroria e Tiranës cakton një grup prej 3 ekspertësh për të përcaktuar shkaqet

zjarri ne qsut prokuroria e tiranes cakton nje grup prej 3 ekspertesh per te percaktuar shkaqet
zjarri ne qsut prokuroria e tiranes cakton nje grup prej 3 ekspertesh per te percaktuar shkaqet

Prokuroria e Tiranës ka caktuar një grup prej 3 ekspertësh në lidhje me zjarrin që ra pak muaj më parë në ambientet e QSUT-së. Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se këta ekspertë kanë mbledhur provat në vendin ku ra zjarri, ngjarje e ndodhur më 11 shkurt të këtij viti, ndërsa do të bëjnë më ekspertizën për të përcaktuar dhe shkakun e flakëve.

Aktualisht prokuroria po merr në pyetje punonjësit që merren me pjesën teknike dhe nuk ka shkuar deri te niveli drejtues i QSUT-së. Dëshmitë në fjalë, por dhe ekspertiza, do të çojë drejt zbardhjes së plotë të ngjarjes, që fatmirësisht nuk kishte pasoja në njerëz.

Ekspertët kanë 3-6 muaj kohë për të përcaktuar këtë hetim. Më pas do të shkohet drejt fazave të tjera hetimore.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts