Zjarri shkrumbon dhjetëra hektarë me pisha, ministri Balla mbërrin në Peshtan të Fierit, monitoron nga afër situatën

zjarri shkrumbon dhjetera hektare me pisha ministri balla mberrin ne peshtan te fierit monitoron nga afer situaten
zjarri shkrumbon dhjetera hektare me pisha ministri balla mberrin ne peshtan te fierit monitoron nga afer situaten

Ministri i Brendshëm Taulant Balla së bashku me drejtues të Bashkisë së Fierit dhe Drejtorisë së Policisë vendore ka mbërritur në Peshtan, duke ndjekur nga afër situatën e zjarreve.

Prej tre ditësh zona e Peshtanit është përfshirë nga zjarri, flakët kanë shkrumbuar dhjetëra hektarë më pisha, dushk, shkurre si edhe ullishte.

[embedded content]

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts