Zvicra heq vendet e fundit nga lista e rrezikut: Nuk ka më karantinë

Lista e rrezikut e Zyrës Federale të Shëndetit Publik (BAG) do të jetë e zbrazët për herë të parë, duke filluar nga nesër, 4 gusht.

Zyra Federale e Shëndetit Publik ka bërë këtë njoftim të martën në faqen e saj të internetit, transmeton albinfo.ch. BAG ka fshirë vendet si Mbretëria e Bashkuar, India dhe Nepali nga lista e vendeve me variante shqetësuese të viruseve të Covid-19.

Kjo do të thotë që prej nesër nuk do të jetë më e nevojshme karantina e detyrueshme për ata që hyjnë në Zvicër, pavarësisht nga cili vend ata vijnë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *