ZVICRA Mbyll Resortet e Skive për të shmangur konkurrencën e padrejtë

ski ne zvicer

Zvicra po vihet nën presion për të mbyllur vendpushimet e saj të skive gjatë sezonit festiv në mënyrë që të shmangë “konkurrencën e padrejtë”.

Bashkimi Evropian ka thënë se shpreson të arrijë një marrëveshje me vendin në mënyrë që të krijojë një fushë të barabartë loje.

Fqinjët alpinë, Franca, Italia, Gjermania dhe Austria janë detyruar të mbyllin shpatet për pjesën më të madhe të sezonit të festave mes pandemisë.

“Lidhur me Zvicrën, bisedimet janë duke vazhduar,” i tha radios RMC Ministri i Ri i Francës i Çështjeve Evropiane, Clement Beaune.

Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.