Zyra e Prokurorit të Përgjithshëm në Ukrainë: Që nga fillimi i pushtimit rus janë vrarë 90 fëmijë dhe mbi 100 janë plagosur

Zyra e Prokurorit të Përgjithshëm të Ukrainës, ka njoftuar se që nga fillimi i pushtimit rus janë vrarë 90 fëmijë dhe më shumë se 100 të tjerë janë plagosur.

Sipas raportit numri më i madh i viktimave është raportuar në Kievi, Kharkiv, Donetsk, Chernihiv, Sumy, Kherson, Mykolayiv dhe Zhytomyr, shkruan The Guardian.

Ndërkohë Rusia ka hedhur poshtë akuzat se për pushtimin e Ukrainës, ndërsa i ka cilësuar sulmet ruse si operacion special për të çmilitalizuar Ukrainën.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com