Zyrtare/ Arrihet marrëveshja, Granit Xhaka te Roma për 20 milionë euro

Roma ka mbyllur blerjen e Granit Xhakës nga Arsenali.

Sipas “Calciomercato.it”, tashmë klubet kanë arritur në përfundim të një marrëveshje që së shpejti do të bëhet edhe publike.

Roma do të paguajë në total 20 milionë euro për Xhakën. Me ardhjen e tij, Mourinho do të kompletojë formacionin e tij të dëshiruar 4-2-3-1 .

Xhaka

Xhaka është pjesë e Arsenalit që nga viti 2016.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com