ZYRTARE/ Atletiko zgjidh hallin për sulmin, firmos për 5 vite me një brazilian


Atletiko Madrid ka bërë një goditje në merkato duke siguruar shërbimet e sulmuesi brazilian Mateus Kunja.

kunja

22-vjeçari vjen nga radhët e Hertës së Berlinit duke iu bashkuar menjëherë skuadrës së Simeonse. Madrilenët kishin kohë që ishin vënë pas yllit të Fiorentinës Dushan Vlahoviç, por kërkesat e larta të presidentit të violëve bën që klubi të vihej pas një objektivi tjetër.

Sulmuesi brazilian spikati në Olimpiadë me seleçaot duke shënuar gol në finalen e madhe kundër Spanjës.

Kunja ka firmosur për pesë vite me Atletiko Madridin dhe operacioni është kryer mbi bazën e 26 milionë eurove, teksa Herta do të fitojë dhe 10% të kartonit në rast shitje te një skuadër tjetër.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *