ZYRTARE/ Aventurë e re për Kutinjon, fantazisti brazilian rikthehet në Premier Ligë
Tashmë është zyrtare, Filipe Kutinjo është lojtari i ri i Aston Vilës.

KUTINJO 1

Fantazisti brazilian ka firmosur një kontratë 6-mujore me klubin nga Birmingemi teksa është transferuar me formulën e huazimit të thjeshtë deri në qershor nga Barcelona te skuadra e Aston Vilës.

29-vjeçari do të mbajë veshur fanellën me numrin 23 teksa është prezantuar edhe nga skuadra e tij e re nëpërmjet llogarive të saja zyrtare.

Gjatë këtij sezoni me fanellën e katalanasve në La Liga, braziliani është aktivizuar gjithsej në 12 ndeshje nga ku ka mundur të realizojë dhe dy gola.

Kutinjo rikthehet sërish në Premier Ligë pas 4 vitesh mungesë, ku më parë ka mbajtur veshur fanellën e Liverpulit.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *