ZYRTARE/ Dinastia Mbape vazhdon tek PSG-ja, klubi tenton të bindë sulmuesin duke i afruar në skuadër… vëllain


Teksa të gjithë presin të mësojnë të ardhmen e Kilian Mbape, PSG-ja ka menduar t’i habisë të gjithë duke rinovuar kontratën me vëllain e tij, Etan Mbape deri në vitin 2024.

etan

Si duket dinastia “Mbape” në klubin parisien është e destinuar të vazhdojë pavarësisht të ardhmes të Kilian Mbape i cili ka kërkuar dhe largimin nga klubi.

Etan është vetëm 15 vjeç dhe aktivizohet tek skuadra e të rinjve të PSG-së. Nuk dihet nëse kjo është arma sekrete që Mbape të qëndrojë tek skuadra franceze, por klubi sapo ka hedhur hapin e parë.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.