ZYRTARE/ Do të veshë fanellën me numrin 5 si i ati, djali i Zidane transferohet të luajë në Francë


Djali i Zinedin Zidane, Enzo është transferuar të luajë tek skuadra e Rodez në Ligën e 2 franceze.

enzo

Pasi provoi të gjitha skuadrat zinxhirë të mardilenëve dhe huazimeve në disa skuadra në Spanjë dhe Portugali, Enzo ka vendosur t’ia nisë nga fillimi dhe ka zgjedhur skuadrën e Rodezit për të vazhduar karrierën.

26 vjeçari ka nënshkruar një kontratë 1 vjeçare dhe do të mbajë në fanellë numrin 5, numrin që Zidane mbante mbi shpatulla në vitet e arta me Real Madridin.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.