ZYRTARE/ Do të zhvillohet në muajin qershor, qeveria e futbollit vendos anulimin e kompeticionit në shtetin e njohur


Organi drejtues i futbollit në Amerikën e Jugut, “CONMEBOL” ka zyrtarizuar me një komunikatë zyrtare se Kupa e Amerikës nuk do të zhvillohet në Kolumbi.

CONMEBOLL

Qeveria kolumbiane dhe Organi drejtues i futbollit në Amerikën e Jugut, “CONMEBOL” kishin kërkuar shtyerjen e ndeshjeve të muajit nëntor, por CONMEBOL ka cituar në deklaratën zyrtare se u anuluan për arsye të kalendarit të ngjeshur të ligave të ndryshme për klubet ndërkombëtare.

Pas anulimit së zhvillimit të këtij kompeticioni në Kolumbi, tani më thuhet se Kupa e Amerikës mund të zhvillohet në Argjentinë.

com

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.