ZYRTARE/ Drejtuesit e Junajtidit i besojnë Ten Hag, trajneri rinovon kontratën deri në vitin…

zyrtare drejtuesit e junajtidit i besojne ten hag trajneri rinovon kontraten deri ne vitinTrajneri Erik ten Hag nuk do të largohet nga Mançester Junajtid. Drejtuesit kanë vendosur ti besojnë duke i rinovuar kontratën deri në qershor 2026.

ten hag

“Jam shumë i kënaqur që kam arritur marrëveshjen me klubin për të vazhduar punën së bashku. Duke parë dy vitet e fundit, ne mund të reflektojmë me krenari për dy trofe dhe shumë shembuj të përparimit nga ku ishim kur u bashkova. 

Megjithatë, duhet të jemi të qartë se ka ende shumë punë të vështirë përpara për të arritur nivelet e pritura nga Mançester Junajtid, që do të thotë sfidë për tituj anglezë dhe evropianë. 

Në diskutimet e mia me klubin, ne kemi gjetur unitet të plotë në vizionin tonë për arritjen e këtyre qëllimeve dhe ne të gjithë jemi të përkushtuar fuqimisht për ta bërë atë rrugëtim së bashku”, deklaroi ai pas rinovimit.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts