ZYRTARE/ “Fenomeni” Ronaldo nuk ndalet, bëhet aksioner i klubit të…

“Fenomeni” Ronaldo nuk ndalet së qeni aksioner në klube.

RONALDO 1

Ish-sulmuesi i madh brazilian së fundmi ka blerë 90% të aksioneve të klubit të Kruzerios në vendlindjen e tij.

Këtë lajm e ka bërë vetë publike klubi brazilian me anë të një komunikate zyrtare në sajtin e saj.

Përveç Kruzerios, Ronaldo tashmë zotëron aksionet e Real Vajadolidit në Spanjë dhe ka një pakicë aksionesh në Fort Lauderdale Strajkërs në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.