ZYRTARE/ Fitoi titullin kampion me Interin, trajneri italian emërohet “timonier” i skuadrës ruse

Paolo Vanoli ka lënë bashkëpunimin e tij të ngushtë me Antonio Konten për t’iu bashkuar zyrtarisht skuadrës së Spartak Moskë.

VANOLI KONTE 2

Këtë lajm e ka bërë të ditur vetë klubi rus me anë të një komunikate zyrtare teksa sqarohet se ka fitrmosur një kontratë deri në përfundimin e sezonit futbollistik 2022/2023 me opsion rinovimi edhe për një tjetër vit.

Tekniku 49-vjeçar është trajneri i tretë italian në historinë e klubit më të populluar të Rusisë, pas Nevio Skalës dhe Masimo Karrerës, ky i fundit fitoi dhe titullin kampion të sezonit 2016/2017.

Vanoli gjithashtu ishte pjesë e stafit të Antonio Kontes ku fitoi dhe titullin kampion me Interin.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.