ZYRTARE/ Futbollisti shqiptar firmos kontratë deri në vitin 2023 me Bajernin e MynihutBehar Neziri, futbollisti shqiptar, me një të ardhme të ndritur, është pjesë e moshave të Bajernit të Mynihut. Ditën e sotme, mesfushori i lindur më 6 janar të vitit 2006, ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me gjigantët gjermanë, që e mban të lidhur me këtë klub, deri në qershor të vitit 2023.

auto_neziri1619801110

Neziri aktualisht është pjesë e ekipit U-19 dhe është një kandidat serioz për skuadrën e parë. Kontrata e re, nxjerr në pah, besimin e drejtuesve gjerman te talenti shqiptar, i cili është një nga më të spikaturit tek ekipi U-19. Mesfushori shqiptar është pjesë e bavarezëve që nga viti 2016.

NEZIRI

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.